ZIK MEDZI ŽENAMI - VIERA BLAZSEK

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Predstavujeme vám ženu, ktorá vie, aké to je dokázať už v mladosti uspieť v cudzom svete. Predstavujeme vám ženu, ktorá vie, aké to je stať sa matkou v zrelšom veku a vie si túto časť svojho bytia užívať aj popri vysokom pracovnom nasadení a tempe.

Zoznámte sa s VIERKOU BLAZSEK, srdečnou, pokornou a vnímavou ženou, mamou, manželkou, manažérkou, ktorá má rada jogu a prechádzky v prírode. Vierka je veľkou fanúšičkou udržateľnej módy a lokálnej produkcie. Ak tieto riadky čítajú iné lokálne značky, tiež možno Vierku spoznávajú, ako svoju zákazníčku. Som veľmi rada, že sa Vierka nakoniec nechala prehovoriť na naše fotenie a rozhovor.
 
Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?
Chcela som byť učiteľkou alebo lekárkou. Síce som vyštudovala ekonómiu, ale veľmi ma baví aj rola občasného trénera, takže možno sa k učeniu ešte časom vrátim.:-)
 
Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 
Keď som so svojou rodinou a priateľmi a užívame si chvíle pohody. Keď spoznávam nové krajiny a kultúry. Keď som sama so sebou pri mojej rannej joge. Keď môžem robiť veci, ktoré ma napĺňajú.

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?
Matkou som sa stala v pomerne zrelom veku, keď som po kariérnej stránke mala za sebou toho už pomerne dosť. Avšak vtedy som cítila, že ešte stále mi niečo chýbalo. Som hrdá na svoju dcérku, ktorá ma každý deň učí byť lepším človekom.

Čo naopak za svoj neúspech?
Všetky neúspechy ma niečo naučili a posunuli ďalej, aj keď som to možno v danej situácii hneď nevnímala. Naučili ma však pokore, a tiež viac bojovať a nevzdávať sa.
 
V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?
Sila ženskosti sa podľa mňa ukrýva vo vnútri každej ženy – je jemná, krehká, ale zároveň má obrovskú silu. Dáva život, lásku, porozumenie...

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?
Ženy, ktoré sa neboja ísť za svojim snom a začať odznovu v akomkoľvek veku. Ženy, ktoré sa dokážu usmievať a tešiť zo života, nech sú v akejkoľvek situácii.
Inšpirujú ma aj tie, ktoré sa neboja zostať ženami, hoci sa pohybujú vo svete mužov.

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? 
Že som hrdá na svoju odvahu a odhodlanie, s akou som sa vybrala do sveta sama v čase, keď to nebolo také bežné a samozrejmé, ako je to dnes. A ešte by som si odkázala, aby som žila s väčšou ľahkosťou, brala veci menej vážne a nezabudla sa viac usmievať.

Ďakujeme krásne za Tvoj čas, podporu a priazeň, Vierka. Bolo nám cťou.

Inšpirujte sa, aké kúsky má vo svojom šatníku Vierka a ako ich nosí:

 

KIMONOVÝ TOP v eukalyptovej (kliknite sem a ste v eshope) a OPASOK TWIST (kliknite sem a ste v eshope)

ÚPLETOVÉ ŠATY S ASYMETRICKÝM STOJAČIKOM v oceľovomodrej (kliknite sem a ste v eshope) a OPASOK TWIST (kliknite sem a ste v eshope)

ROVNÉ KOŠEĽOVÉ ŠATY S RÁZPORKAMI v zelenej (kliknite sem a ste v eshope)