O nás

ZIK vznikol z mojej lásky k dizajnu a z dlhoročných skúseností s každodenným obliekaním sa do práce v nadnárodnej poradenskej spoločnosti. Volám sa Mariana Ježíková a prácu v biznise som v roku 2018 vymenila za tvorbu šiat pre ženy v biznisovom a profesionálnom prostredí.

Pri tvorbe modelov myslím na ženy, ktoré väčšinu svojho pracovného času trávia v kanceláriách, na pracovných stretnutiach, prezentáciách aj menej formálnych stretnutiach na káve. Ženy, ktoré si ráno oblečú odev, ktorý ich celý deň sprevádza, a v ktorom sa chcú cítiť žensky sebavedomo aj profesionálne. Sama som si roky prešla hľadaním tejto rovnováhy, hľadaním strihov, materiálov, odevov, nie príliš formálnych alebo obmedzujúcich, takých, ktoré majú šmrnc a zároveň reprezentujú.

Začali sme s malým tímom ľudí, základnými strihmi a farebnosťami, a našu líniu šiat, blúzok a topov postupne rozvíjame a dopĺňame. Jednoduchý strih o premyslený detail. Čistú líniu o zaujímavý doplnok. Príjemný materiál o funkčné zloženie.

Všetky ZIK kúsky šijeme eticky, v lokálnych krajčírskych dieľňach na západnom Slovensku, a z kvalitných európskych materiálov.

Som šťastná a hrdá, že ZIK si obľúbili a nosia silné, úspešné a láskavé osobnosti, ktoré v biznise aj živote vyznávajú vzájomnú podporu žien aj podporu lokálneho dizajnu a výroby.

S láskou,

Vaša Mariana