ZIK MEDZI ŽENAMI - HANKA KAMENISTÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je presadiť sa v IT svete a neboja sa vyskúšať prácu v rôznych jeho sférach. Predstavujeme vám ženy, ktoré vedia, aké to je odísť z práce, keď vás rodina potrebuje a vedia sa vrátiť, keď sa na to opäť cítia. A predstavujeme vám ženy, ktoré vedia ako vypnúť a zrelaxovať v náročnom období. 

Tentokrát vám predstavujeme HANKU KAMENISTÚ. Hanka sa už roky pohybuje v IT svete a to je aj miesto, kde sme sa prvýkrát stretli. Rada pracuje na projektoch, kde sa môže obklopiť ľudmi s rastovým myslením. Spokojná je vtedy, ak sú tieto projekty prínosom pre zákazníkov a zároveň aj pre kolegov. Voľný čas trávi so svojou dcérou, rodinou a priateľmi. Ideálne v prírode na túre alebo skialpoch, kde si najlepšie vyvetrá hlavu.   

Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov? 

Letuška a tanečnica v TV programe "Televarieté" a "Možná přijde i kouzelník". Vždy, keď tento program vysielali na ČT, tak medzi scénkami známych hercov a moderátorov boli tanečné predstavenia. Počas nich si zvyknú TV diváci odbehnúť. No mňa najviac zaujímali práve tieto vsuvky. Pred telkou som aj tancovala. Túžila som ísť študovať na tanečnú strednú školu, no rodiča mi to vyhovorili. 

Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou?  

Práve pri tanci. Hudba ma takmer vždy dokáže postaviť na nohy. Fyzicky aj psychicky. Keď som na párty, na parkete som zvyčajne medzi prvými a odchádzam medzi poslednými. Počúvam svoj vnútorný hlas, ktorý mi hovorí: "Tancuj tak, ako by sa nikto nepozeral". Hudba vo mne prebúdza emócie a tancom ich dokážem vyjadriť. Keď mám náročné obdobie, zvykne ma z neho dostať tanečný kurz. Od detstva som sa venovala tancu vo folklórnom súbore FS Skaličan a pokračovala som aj na vysokej škole vo FS Gymnik. Je to obdobie života, na ktoré mám najkrajšie spomienky a veľmi ma formovalo. Boli sme skvelá partia ľudí. Cítila som sa slobodná v rozhodovaní, no súčasťou tímu. Učila som sa v ňom stále niečo nové a  našla tu priateľov, ktorí sú so mnou do dnes v dobrom aj v zlom. Keď nájdem takúto komunitu ľudí v práci alebo pri športe, dokážem byť uvoľnená, zhovorčivá, veselá - to som ja.  

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech? 

Odvahu vyskúšať rôzne oddelenia a sféry IT biznisu. Pred 20-timi rokmi som po vysokej škole začínala na finančnom oddelení. Odtiaľ som prešla do oblasti Marketingu & PR, kde som nabrala najviac pracovných skúseností. Pred 5-timi rokmi som dostala príležitosť vyskúšať obchodnú pozíciu a popri tom som zistila, že moja vášeň je rozvoj ľudí. A práve v tejto oblasti som s tímom získala ocenenie L&D Awards za najlepší soft skills firemný vzdelávací/rozvojový program roka 2021, z čoho mám veľkú radosť. Za úspech tiež považujem schopnosť udržať work life balance pri všetkých pracovných pozíciách, ktoré som doteraz zastávala. Že som dokázala z práce odísť, keď má rodina potrebovala a zase postupne začať pracovať, keď som sa na to cítila.  Uvedomenie si, že som o nič vo svojej kariére neprišla.  

Čo naopak za svoj neúspech? 

Ak sa mi nedarí dosiahnuť ciele, ktoré som si stanovila, prežívam sklamanie z týchto situácií. Nehovorila by som o neúspechu. No myslím si, že ho už dokážem spracovať oveľa rýchlejšie ako v minulosti. Snažím sa z tých situácii poučiť a ísť ďalej, silnejšia o takúto skúsenosť.  

 V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti? 

Sila žien podľa mňa spočíva v schopnosti konať. Najmä v náročných situáciách. Mám rada také ženy, ktoré to dokážu so zanietením, s jasným názorom na vec, s vtipom a šarmom sebe vlastným. Vtedy sa podľa mňa prejaví aj ich ženskosť - šibalský úsmev v očiach, ladný pohyb v lodičkách. A ešte radšej mám tie, ktoré keď v tých lodičkách zakopnú, dokážu sa na sebe zasmiať, vystrieť sa a ísť odhodlane ďalej. Silu ženskosti dokáže doplniť aj štýl obliekania a farby.  Preto mám rada tvoje kúsky. Základom je kvalitná jednofarebná látka a jednoduchý strih. Ak potrebujem dodať sebavedomie, šaty zo ZIK sú pre mňa jasná voľba. Cítim, ako v nich žiarim.  

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba? 

tínedžerskom veku speváčka Madonna. Bolo to v čase socializmu. Spoločnosť bola relatívne prudérna. Ona bola rebelkou, čo som obdivovala. Lady Diana - že sa dokázala sústrediť na výchovu svojich synov aj napriek nefungujúcemu vzťahu. Navyše pod drobnohľadom celého sveta. Michelle Obama - ako sa ujala úradu prvej dámy v USA. Presadila program zdravej výživy v amerických školách na základe skúsenosti so svojimi dcérami a ich nesprávnym stravovaním. A aktuálne naša prezidentka. Zuzana Čaputová je pre mňa ženou na správnom mieste. Páči sa mi jej kultivovaný prejav, otvorená komunikácia, konzistentnosť v názoroch, schopnosť priznať chybu a ospravedlniť sa.  

 Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja?  

 Že " Nemáš na to, si neschopná" už určite neplatí.  

 

Ďakujeme krásne za rozhovor a inšpiráciu, Hanka.

KOŠEĽOVÉ ŠATY S CÍPOVOU SUKŇOU (kliknite sem a ste v eshope)

 

 ŠATY S LODIČKOVÝM STOJAČIKOM na mieru s krátkym rukávom (kliknite sem a ste v eshope)