ZIK MEDZI ŽENAMI - ĽUBICA DUMITRESCU

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je, byť vo vedení veľkej firmy a robiť veľké rozhodnutia. A napriek tomu vedia byť vďačné za jednoduché a krásne chvíle bežných dní. Predstavujeme vám ženy, ktoré vedia, že intuícia je to, v čom sme my ženy silné.⁠

Predstavujeme vám ĽUBICU DUMITRESCU, partnerku daňového oddelenia spoločnosti Deloitte na Slovensku, moju bývalú kolegyňu a soulmate v jednom.

Ľubica je mamou 17-ročného syna, ktorý ju vraj učí, ako mať nadhľad. Sama o sebe hovorí, že je individualista a tvrdohlavý baran. Ak však mám vybrať niekoho, kto v mojom bývalom zamestnaní najvýraznejšie podporoval svojich kolegov v raste a rozvoji, je to práve ona. Ľubica má rada módu a všetko okolo kozmetiky a líčenia. Vždy mi niečo dobré poradí.:-)

Prečítajte si Ľubicine postoje a odpovede na naše tradičné otázky:

 
Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?
Určite niečomu šéfovať (rozumej niekomu rozkazovať:-) ) a byť viditeľná. Byť na čele niečoho veľkého.

 
Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 
Keď môžem niekomu s niečím poradiť alebo akokoľvek pomôcť. Napríklad aj s výberom šiat. :-) A ešte sa cítim dobre najmä vo svojej krásnej bubline, obklopená zaujímavými ľuďmi a rodinou so silnými vzťahmi. Naozaj sa nemôžem sťažovať, každý deň zažijem kopec krásnych chvíľ. Tie ťažké potom dokážem hravo zvládnuť.

 
Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?
Veľa ľudí mi už povedalo, že som im pozitívne ovplyvnila ich životy alebo nejako pomohla získať sebadôveru. Zakaždým je to pre mňa najviac.

 
Čo naopak za svoj neúspech?
Že si nedokážem nájsť toľko času, aby som stihla všetko, čo chcem stihnúť.

 
V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?
Toto asi bude klišé, ale podľa mňa je to ženská intuícia a schopnosť zvládnuť fyzickú bolesť.


Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?
Všetky, ktoré sú so sebou spokojné. Potom tie, ktoré majú vlastnosti, čo ja nemám – trpezlivosť, pokoj, rozvahu. Napríklad ženy, akou bola kráľovná Alžbeta – to ako sa mohla vedieť tak ovládať? A niesť na pleciach všetko? Byť ako skala, na ktorej sa dá všetko postaviť... No a v neposlednom rade ešte všetky tie, ktoré začali niečo od nuly. Čokoľvek. A nevzdali to.

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? Nič. Ja sa nikdy nepozerám dozadu a vôbec sa nezaoberám minulosťou. Ale ak by som musela, tak by to určite bola rada, že všetko sa dá, ak sa chce, treba len začať. A nevzdať to.

Ďakujeme krásne za fotenie a rozhovor, Ľubi. Bolo príjemné byť opäť na tomto mieste.:-)

ÚPLETOVÉ ŠATY S ASYMETRICKÝM STOJAČIKOM v oceľovomodrej (kliknite sem a ste v eshope)

ŠATY S NARIASENÝMI RUKÁVMI ušité na mieru v kombinácii úplet a bavlnený popelín na rukávoch vo vínovočervenej (kliknite sem a ste v eshope)

ÚPLETOVÉ ŠATY S VÝSTRIHOM vo fialovej (kliknite sem a ste v eshope)