ZIK

 Volám sa Mariana a som zakladateľkou značky ZIK a tvorcom jednotlivých dizajnov našich modelov.

ZIK vznikol v roku 2018 po viac ako dekáde strávenej v nadnárodnej poradenskej spoločnosti. Vtedy som povýšila svoju celoživotnú vášeň na oblasť profesionálneho pôsobenia a začala tvoriť prvé šaty. Obliekať ženy v biznisovom prostredí, ktoré dôverne poznám, bola prirodzená voľba. Pri tvorbe našich modelov myslím na ženy, ktoré väčšinu svojho pracovného času trávia v kanceláriách. Myslím na pracovné stretnutia strávené v príliš formálnych a obyčajných šatách. Myslím na to, ako som sa ja sama chcela v práci cítiť prirodzene, sebavedomo a atraktívne. A ako som hľadala jemne ležérne outfity, ktoré by mali šmrnc a zároveň boli v súlade s pravidlami obliekania v kancelárii.

ZIK to nie som len ja. Tvorí ho malý tím ľudí, ktorí sa snažia rozvíjať produkt a služby pre vás. Žiadny ZIK kúsok by nebol bez našich nesmierne šikovných krajčírok Renátky a Marcelky, ktorá je zároveň aj konštruktérka strihov. A vďaka programátorom, fotografom a modelkám môžete našu prácu sledovať a ZIK kúsky nakupovať online.

Naše modely tvoríme tak, aby ste sa v nich cítili pohodlne počas celého dňa. Jednoduchý strih dopĺňame o premyslený detail, ktorý dodá šatám šmrnc a nechá vyniknúť vašej osobnosti a charizme. Šaty sú určené ženám, ktoré obľubujú jednoduchú eleganciu. Ženám, ktoré nepotrebujú výrazné ozdoby, vzory a výstrihy, aby zaujali.

Všetky ZIK kúsky šijeme eticky, v lokálnych krajčírskych dieľňach na západnom Slovensku. Sú vyrobené z kvalitných európskych materiálov. Preferujeme prírodné materiály pred syntetickými. Naše modely sa hodia na celodenné stretnutie, neformálnu kávu, ale aj večeru s kamarátkami.

Neodmysliteľnou súčasťou príbehu ZIK ste vy, naše drahé zákazníčky. Pomáhate nám najviac v našom rozvoji a raste. Na základe vašej spätnej väzby sa náš tím a produkt posúva vpred. Kúpou našich šiat pomáhate v tvorbe pohodlného, nadčasového a originálneho oblečenia a podporujete poctivé slovenské krajčírske remeslo. Ja verím, že naše oblečenie za odmenu prinesie iskru do kancelárií a urobí váš profesionálny i osobný život krajším.

 

Mariana JeŽÍKová, zakladateľka