ZIK MEDZI ŽENAMI - MÁRIA HALÁSZOVÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je podnikať a ktoré vedia svoj biznisový svet dennodenne kombinovať s umeleckým a kreatívnym tak, aby získali vlastný balans. Predstavujeme vám ženy, ktoré objavili silu svojej intuície a dokážu sa ňou riadiť. Predstavujeme vám ženy, ktoré vedia, že sa netreba nechať posudzovať druhými a pohybovať sa v rešpektujúcom prostredí.

Predstavujeme vám MÁRIU HALÁSZOVÚ, fanúšičku značky ZIK, podnikateľku, realitnú maklérku, mamu, manželku, baletku, maliarku, ale predovšetkým úžasne vnímavú ženu, ktorá, zdá sa, si sama sebe dosť rozumie. Prečítajte si, ako Majka odpovedala na naše už tradičné otázky.

Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?

Baletkou, modelkou a učiteľkou. Od malička ma fascinovali svalnaté ľudské telá v ladnom pohybe, dokonalosť ľudskej fyzionómie, ladnosť baletného tanca. V neskoršom veku som už vnímala aj ich húževnatosť a ich dôveru v partnera pri zdvíhačkách a silu tanečníkov. Milujem sa na to pozerať doteraz. V kombinácii s vážnou hudbou je to veľmi obohacujúce. Bola a stále som veľký fanúšik ženskej krásy, módy a ženskej fotografie. Preto tak obdivujem ZIK kúsky, v ktorých vyzerá každá žena krásne.

Učiteľkou preto, lebo som chcela byť ako moja mamka, ktorá bola pre mňa vzorom aj z pohľadu ženskej krásy aj z pohľadu pracovitosti. Bola vychovávateľkou na základnej škole.

Nakoniec som vyštudovala ekonómiu a venujem sa podnikaniu v realitách, kde sa aktuálne cítim veľmi dobre. Ale svoje koníčky ako tanec, v mladšom veku divadlo, teraz maľovanie si zodpovedne pestujem a sú mojou neoddeliteľnou súčasťou. Zistila som, že potrebujem mať aj ten biznisový aj ten umelecký a kreatívny svet. Snažím sa to kombinovať dennodenne.

Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou?

Všade, kde sa cítim prijímaná “vlastnou hlavou” a okolím. S rodinou, pri rozhovoroch s mojimi deťmi, pri debatách a čase trávenom s priateľmi; keď rozbiehame nový projekt a vymýšľame, tam mi to v hlave sviští a až bytostne cítim elektrizujúcu silu nápadov; takmer vždy s mojou kolegyňou Jankou. Na baletnej sále, kde sa snažím vnímať krásnu hudbu a vydať zo seba maximum. A posledné roky aj keď som sama s papierom a kreslím alebo maľujem s akvarelom. Vekom akosi “zintrovertnievam”. :)

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Že som mala odvahu začať podnikať ešte v prvej firme, potom projekt LEMONPIE, ktorý sme s Jankou spolu s ostatnými šikovnými ženami zo sveta marketingu a dizajnu ušili skutočne podľa nás a stále je nám v ňom rovnako dobre, ak nie aj lepšie ako na začiatku našej spoločnej realitnej cesty.

Z pohľadu sebarozvoja šlo o zlomový moment, kedy som sa prestala “hnevať” na situácie, ktoré neboli podľa mojich predstáv a očakávaní a každý deň sa posúvam v tom, ako seba a život okolo nebrať tak vážne.V tom som bola veľký fatalista.  Lepším sa. :)

Čo naopak za svoj neúspech?

Asi to, že som sa dlhé roky venovala projektu, ktorý nebol, tak povediac, môj a keďže som bojovník a len ťažko púšťam veci, trvalo mi nejaký ten čas, kým som sa dokázala pohnúť inou - mojou vlastnou cestou. Každopádne ma to veľa naučilo. Všetky ostatné, tak povediac, bežné prevádzkové neúspechy vnímam ako bežný život, ktorý sa deje každému, ale málokedy sa o nich dozvieme a preto sa niekedy cítime len my sami neúspešní.

V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?

Z mojej osobnej skúsenosti a prežívania ženskosti je jej sila v ženskej intuícii. Každá žena, ktorá objaví silu vlastnej intuície a dokáže sa ňou riadiť, otvorí podľa môjho názoru a prežívania svoju najsilnejšiu komnatu. Okolie na nás často vplýva tak silno, že tú silu v danom momente nemáme. Ale keď ju nájdeme, je to niečo, čo nás povedie určite správnym smerom. Inak nevnímam ženy a mužov oddelene. Vnímam iba ľudí ako takých.

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?

Inšpirácie nachádzam všade okolo seba dennodenne. Niekedy sú tie najmenej viditeľné tie najdôležitejšie. Ale od mala to bola moja mamka asi ako u väčšiny dievčat/žien. A nemôžem zabudnúť ani na moje staré mamy. Inšpirujú ma obyčajné ženy, kedy sledujem ich šťastie prameniace z jednoduchých vecí a zároveň ma inšpirujú cieľavedomé ženy, ktoré dosiahli vo svojom obore maximum. Hľadám potom na základe toho ten svoj balans.

Pred pár rokmi som mala možnosť začleniť sa do jedného virtuálneho ženského klubu, kde som našla množstvo inšpiratívnych ženských bytostí. Vytvorila som si tam niekoľko pevných priateľstiev, ale aj vzdialenejších kamarátok, s ktorými z času na čas zdieľame svoje životné cesty a obohacujeme sa navzájom na pravidelných raňajkách či kultúrnych podujatiach. A to som do svojej 35ky ženy, tak povediac, “obchádzala” mysliac si, že sa cítim lepšie v mužskom svete. Mám šťastie na moju spoločníčku a priateľku Janku, ktorá ma inšpiruje dennodenne a robí zo mňa krajšieho človeka.

No a po 40ke som začala vnímať krásu zrenia a stárnutia a veľmi sa inšpirujem blogerkou a storytellerkou holanďankou Denise Boomkens a jej projektom .andbloom. Zájdem si k nej každý deň “po úsmev” :) . 

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja?

Nezblázni sa zo seba, kašli na neexistujúci perfekcionizmus, ktorý sa nedá uspokojiť a radšej sa venuj bytiu. Odhoď hanbu, strachy a rozbaľ to naplno. Ver si. Buď odvážna a míňaj svoju energiu tam, kde je žiadaná a kde ju cítiš aj ty. Neplytvaj ňou v prostredí, kde nie je potrebná a cenená. Nenechaj sa posudzovať druhými, pohybuj sa v rešpektujúcom prostredí. A daj na intuíciu. Tá vždy zabezpečí, aby si šla tou cestou, ktorá to má byť. A nie vždy bude z krátkodobého hľadiska možno príjemná, ale z dlhodobého pohľadu sa jej proste nevyhneš. Lebo je tvoja.

Ďakujeme krásne za rozhovor, Majka, za úžasný čas pri fotení a vlastne pri všetkých našich stretnutiach.

Inšpirujte sa, aké ZIK kúsky na naše fotenie zo svojej skrine vytiahla Majka.

ŠATY SO ZÁHYBMI (kliknite sem a ste v eshope)

 

ŠATY SO ZÁHYBMI (kliknite sem a ste v eshope)

 

KIMONOVÉ ŠATY (kliknite sem a ste v eshope) 

LEMONPIE reality - Majka má oblečneé KIMONOVÉ ŠATY a Janka KOŠEĽOVÉ ŠATY S CÍPOVOU SUKŇOU 3/4 RUKÁV

A záverečná spontánna foto LEMONPIE x ZIK - Majka má oblečené ŠATY SO ZÁHYBMI a Janka ŠATY S VIAZANÍM V PÁSE a ja, ako asistent réžie, podrž podaj, nosič a osvetlovač - tričko s najpohodlnejšími nohavicami. :-)