ZIK MEDZI ŽENAMI - JANA ŠIMEKOVÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je začať podnikať a ktoré tiež vedia, že nie vždy všetko musí vyjsť na prvý krát. Predstavujeme vám ženy, ktoré aj do na prvý pohľad rýdzo racionálneho, na peniaze orientovaného sveta vedia vnášať emóciu, krásu a estetično. Predstavujeme vám ženy, ktoré vedia, že je dôležité dobre si vybrať ľudí, ktorými sa denne obklopujeme, lebo tí nás ovplyvňujú a formujú viac, než si vieme predstaviť.

Predstavujeme vám JANU ŠIMEKOVÚ, realitnú maklérku, ktorá miluje interiéry a dizajn. Janka je mama a manželka, ktorá s neustálym úsmevom na tvári organizuje, čo sa dá, v práci aj doma tak, aby bol svet okolo nej jednoduchší a krajší. Prečítajte si rozhovor s Jankou, v ktorom odpovedala na naše tradičné otázky.

 

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Určite to, že sme sa odhodlali založiť vlastnú realitnú spoločnosť, bez predchádzajúcich skúsenosti v odbore, len na základe vlastných zážitkov, keď sme boli na strane klienta. Veľmi veľa sme však premýšľali o tom, ako ju urobiť skvelou, a je úžasné počúvať spätnú väzbu klientov, že sa nám naozaj darí dodávať realitným službám kvalitu, vysokú úroveň a eleganciu, ale tiež dôkladnosť, spoľahlivosť a ľudskosť. 

Čo naopak za svoj neúspech?

Neúspechy sú tiež len kroky, ktorými sa dostávam ďalej. Takže napriek tomu, že považujem za neúspech, že môj prvý podnikateľský počin - predajňa s tapetami, neprežila veľmi dlhé obdobie, keby som nezačala vtedy podnikať a nezískala množstvo cenných skúseností, ani Lemonpie by dnes nebol tam, kde je. 

V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?

Sila ženskosti pre mňa spočíva v tom, že my ženy dokážeme krásne spájať rozum s emóciami, pozerať sa na veci z mnohých uhlov, zapájať viaceré zmysly a zamýšľať sa nad tým, ako sa na to pozerá ten druhý človek. A vďaka tomu sme schopné veľa vecí, či problémov predvídať a predchádzať im, čo je nesmierne dôležité aj v našom realitnom biznise. A aj to, že krásu, eleganciu a estetično sme dokázali priniesť aj do tohto, na prvý pohľad, rýdzo na peniaze orientovaného, a teda maximálne racionálneho biznisu. 

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?

Moja mama - keby to v jej časoch bolo možné, bola by skvelá podnikateľka, akčná, húževnatá, nezlomná a pritom stále ľudská a nesmierne empatická.

Moja najlepšia kamarátka Danka - už takmer 30 rokov sa poznáme a prežívame spoločne krásne i tie neľahké obdobia našich životov a nikdy ma neprestane fascinovať a inšpirovať jej cieľavedomosť, zorganizovanosť, túžba ustavične sa vzdelávať a rásť, ale tiež jej obrovské pochopenie pre ľudí a ich emócie.

Moja business partnerka Majka - sme spolu veľa a intenzívne, pracovne aj súkromne, občas je to výzva, občas parádna “jízda”, ale stále nás to baví a chceme Lemonpie rozvíjať ďalej, lebo nám to spolu naozaj dobre ladí. :-) A Majka je človek, od ktorého denne odkukávam, ako robiť veci inak a lepšie, obdivujem jej myseľ plnú nápadov, neokukané pohľady na vec a nikdy nekončiacu túžbu nájsť riešenie, lebo všetko sa dá, len treba prísť na to, ako.

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja?  

Neboj sa, lebo všetko, čo vyzerá v tomto momente náročne a hrozivo, je s odstupom času väčšinou zanedbateľné a niekedy dokonca až smiešne. Nezľakni sa problémov či neúspechu, lebo sú úplne bežné v živote každého človeka a častokrát sa vyriešia samy, alebo nám vedia dať spätnú väzbu, čo nabudúce urobiť lepšie. Dobre si vyber ľudí, ktorými sa denne obklopuješ, lebo tí nás ovplyvňujú a formujú viac, než si vieme predstaviť. A tiež spoliehaj sa na seba, ale zároveň, neboj sa požiadať o pomoc, keď ju budeš potrebovať. A ešte, ži život s radosťou a buď všímavá k sebe aj k okoliu.

 

Janku Šimekovú sme fotili spolu s jej spoločníčkou Majkou Halászovou, s ktorou tvoria butikovú realitnú kanceláriu Lemonpie. Vďaka citu pre estetiku a krásu tieto dámy nehnuteľnosti doslova "šijú" na mieru klientom s ohľadom na rozpočet a predpokladanú funkčnosť priestoru. Dnes sme nahliadli do skrine Janke a pozreli sa, aké ZIK kúsky vlastní. Inšpirujte sa Jankiným výberom.

Ďakujeme krásne za rozhovor a príjemný čas s Tebou, Janka.

KOŠEĽOVÉ ŠATY S CÍPOVOU SUKŇOU 3/4 RUKÁV (kliknite sem a ste v eshope)

 

ŠATY S VIAZANÍM V PÁSE s rovnou sukňou bez lemu (kliknite sem a ste v eshope) 

LEMONPIE reality - Majka má oblečneé KIMONOVÉ ŠATY a Janka KOŠEĽOVÉ ŠATY S CÍPOVOU SUKŇOU 3/4 RUKÁV