ZIK MEDZI ŽENAMI - LUCIA PITOŇÁKOVÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je presadiť sa v mužskom kolektíve a ktoré vedia, že oddych a pozitívne myslenie je základ úspechu. Predstavujeme vám ženy s veľkým srdcom, ktoré vedia pomáhať.

Zoznámte sa s LUCIOU PITOŇÁKOVOU, vždy pozitívne naladenou, milovníčkou módy a fanúšičkou ZIK-u. Lucka sa vo svojom profesionálnom živote venuje pracovnému právu a ochrane osobných údajov v nadnárodnej IT spoločnosti. Hovorí, že práca nie je jediné, čo ju definuje. Vďaka práci, ktorá ju baví, môže pomáhať iným a dokáže sa neustále zlepšovať. Lucka pôsobí v prostredí, v ktorom sa nepohybuje veľa žien. Zdá sa, že mužský kolektív ju v móde nebrzdí a nelimituje, ba naopak, svoje ZIK kúsky si vždy starostlivo a rada vyberá. A tak sme Lucku oslovili, aby sa s niektorými kúskami zo svojho šatníka pochválila a povedala o sebe viac nám všetkým.

Čím ste chceli byť, keď ste mali 10 rokov? 
Módnou návrhárkou a sudkyňou v jednom! Vzťah k móde mi zostal do dnešných dní (ZIK je toho dôkazom) a právu sa venujem, takže sa mi môj detský sen nebol úplne od veci. :-) 
 
Kedy/kde sa cítite najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 
Keď si dám ráno v kľude šálku dobrej kávy a poviem si, že mám pred sebou pekný deň. A je jedno, či idem do práce alebo mám dovolenku. Pozitívne myslenie je základ a keď sa k tomu pridajú pekné šaty, je to len plus.
 
V čom podľa Vás spočíva sila ženskosti?
V tom, že každá z nás je úplne iná a u každej je ženskosť "namiešaná" iným, jedinečným spôsobom. Ženskosť, to môžu byť na prvý pohľad maličkosti - ako žena kráča, ako sa smeje, spôsob, akým sa vyjadruje, ako prezentuje svoje znalosti. Spolu však tvoria naše schopnosti, vďaka ktorým dokážeme v podstate čokoľvek.
 
Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Vás?
Inšpirujú ma ženy, ktoré dokázali nabrať odvahu na niečo, čo by ich okolie nikdy nepredpokladalo, že urobia, lebo malo o nich nejakú zažitú predstavu. Nie vždy máme možnosť naplno ukázať, čo v nás je, preto som vždy obdivovala, keď niektorá dokázala spraviť krok "do neznáma". Nemuseli to byť pritom historicky veľké veci. Stačí, že to boli veľké veci pre konkrétnu ženu - či sa už rozhodla zmeniť účes, vyraziť na vysnívanú cestu alebo skočiť s padákom z lietadla. :-)
 
 

Krásne! Ďakujeme za rozhovor, Lucka.

 

ŠATY S ASYMETRICKÝM STOJAČIKOM

ŠATY S NARIASENÝM VÝSTRIHOM

ŠATY S ASYMETRICKÝM STOJAČIKOM