ZIK MEDZI ŽENAMI - KATARÍNA ROLNÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠⁠Predstavujeme vám ženu, opäť bankárku, ktorá sa pohybuje prevažne v mužskom svete a je v ňom rešpektovaná. Predstavujeme vám ženu, ktorú náročné situácie nebrzdia, ba naopak, vníma ich ako výzvy, ktoré jej prinášajú energiu. Predstavujeme vám ženu, ktorá zodpovedá za oblasť kybernetickej a fyzickej bezpečnosti Tatrabanky.

Zoznámte sa s KATARÍNOU ROLNOU. Očami manžela, je Katka žena, ktorá vždy vie, kde sa nachádza to, čo práve hľadá. Očami dcéry, je naprísnejšou mamou na ulici, ale je s ňou sranda. A očami Katkinho syna je jednoducho jeho mama a bodka. A je super, že je už nižšia ako on.

Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?

Učiteľkou. Mala som šťastie na výborné pani učiteľky na základnej škole –spravodlivé, chápavé, prísne, vtipné a ja som si seba tiež tak predstavovala.
 
Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 

Na to nemám len jednu odpoveď, tých situácii je veľa – keď cestujem, šoférujem auto, hráme s deťmi v piatok večer spoločenské hry, čítam si dobrú knihu, organizujem party v našej záhrade alebo dovolenku s priateľmi, lyžujem na slnkom zaliatych svahoch, keď sa nám v práci s kolegami podarí vyriešiť dlhotrvajúci problém.

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Svoju vlastnú rodinu, súdržnosť a porozumenie, ktorá nás spája. Priateľov, s ktorými sa aj po dlhých rokoch, stále vieme baviť na tých istých vtipoch. Svoju prácu, ktorá mi umožňuje byť obklopená múdrymi kolegami, od ktorých sa mám stále čo učiť.
 
Čo naopak za svoj neúspech?

Viaceré udalosti, ktoré som v danom čase považovala za neúspech, s odstupom času vnímam skôr ako príležitosti, ktoré ma posunuli možno inde ako som chcela, ale ktoré mi tiež priniesli veľa pozitívneho. A okrem toho to, že neviem spievať. :-)
 
V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?

Odpoveď na túto otázku mi trvala najdlhšie. A stále neviem, či vôbec mám odpoveď. Nežiada sa mi generalizovať a posudzovať silu či už žien alebo mužov. Pre mňa je dôležité mať rešpekt a byť rešpektovaný bez ohľadu na pohlavie, postavenie, prácu a pod. 

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?

Bude sa Ti to zdať zvláštne, ale nespomeniem žiadnu slávnu ženu, ale postavu z knihy – rada sa vraciam k postave Anny zo Zeleného domu. Sníva s otvorenými očami, je zanietená pre spravodlivosť, húževnato si ide za svojim cieľom, teší sa z drobných každodenných maličkostí a uvedomuje si hodnotu rodiny a dobrých priateľov.  

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? 

Že ju čaká veľa krásnych zážitkov, tak nech si len drží svoju odvahu, vášeň pre knihy, cestovanie a že po 40.tke sa život určite nekončí, takže má ešte veľa času pred sebou. :-)

Ďakujeme krásne za rozhovor a príjemný čas, Katka.⁠

ÚPLETOVÉ ŠATY S ASYMETRICKÝM STOJAČIKOM (kliknite sem a ste v eshope)

ŠATY SO ZVÝŠENÝM LODIČKOVÝM VÝSTRIHOM (kliknite sem a ste v eshope)

ŠATY S BALÓNOVÝMI RUKÁVMI (kliknite sem a ste v eshope)

Katku sme navštívili a fotili v Tatra banke a spolu s Luckou z predchádzajúceho dielu seriálu sme zažili veľmi pekné ženské dopoludnie. Áno, aj v banke sa to dá, stále mám z toho zážitok. Dovidenia v ZIKu, dámy! :-)