ZIK MEDZI ŽENAMI - ERIKA KOKLESOVÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia byť spokojné a vďačné za to, čo im život prináša. Ženy, ktoré namiesto neúspechu, vedia mať pocit poučení a ktoré vedia, že všetko je ako má byť. 

Predstavujeme vám ERIKU KOKLESOVÚ, hypnotizérku a sprievodkyňu podvedomím. Erika má vlastnú prax intuitiON. Pomáha ľuďom meniť ich život na spokojnejší a úspešnejší. Pomáha robiť zmeny na úrovni podvedomia, kde máme uložené všetky automatické reakcie a scenáre podľa, ktorých sa chováme v práci a v súkromí. Erika miluje prírodu, kajakovanie a turistiku. Sme veľmi radi, že Erika povedala áno aj na naše interview s fotením, lebo ZIK kúskov má v šatníku už niekoľko.Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?
Chcela som byť chovateľka koní, tanečníčka. Milujem prírodu, zvieratá, pohyb.

Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 
Mám viacero polôh, v ktorých sa cítim byť sama sebou. Je to, keď môžem ľudí sprevádzať k tomu, aby sa v živote mali lepšie, Je to keď som so svojimi blízkymi a robíme spolu veci, ktoré máme radi. Je to keď som v prírode. Je to keď športujem, je to keď tvorím, je to keď som sama, je to keď… Dobre sa cítim vo svojej rozmanitosti.

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?
Môj najväčší úspech je moja skvelá dcéra Miška a potom ľudia, ktorým som pomohla vyrásť a potom… je toho ešte veľa.

Čo naopak za svoj neúspech?
Vo svojom živote mám veci, ktoré ma veľa naučili a dnes ich vidím týmito očami. Nemám pocit neúspechu, iba poučení.

V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?
Toto je ťažká otázka, pretože každá doba má iný pohľad na ženskosť. V každej dobe sú určité stereotypy, podľa ktorých hovoríme, že toto je sila ženskosti. Dnes táto doba prináša menej toho, či si žena, muž alebo iné pohlavie a pozerá sa skôr na Teba ako na Človeka.
Môj stereotyp hovorí, že my ženy sme veľmi efektívne, máme veľkú vnútornú silu, sme vytrvalé, zvládneme veľa úloh naraz a máme vysokú mieru empatie.

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?
Inšpiruje ma moja dcéra Miška svojimi názormi, otvorenosťou, zvedavosťou.. Veľmi ma napr. inšpiruje Esther Perel párová terapeutka, každý jej podcast, jej knižky, je tam veľmi veľa múdrosti, z ktorej čerpám.
V podstate, každá žena v mojom okolí je niečím inšpiratívna a ukazuje mi, čo so mnou ladí a čo nie.

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? 
Paradoxne nič, všetko bolo tak ako malo byť a som s tým spokojná a vďačná.

Ďakujeme krásne za rozhovor, Erika.

KOŠEĽOVÉ ŠATY S PROTIZÁHYBMI 3/4 RUKÁV 

KOŠEĽOVÉ ŠATY S PROTIZÁHYBMI 3/4 RUKÁV