ZIK MEDZI ŽENAMI - ZUZANA KEMENÍKOVÁ

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je, naplno si budovať profesionálnu kariéru a zároveň byť mamou troch detí a zvládať všetko okolo rodiny a domácnosti. Predstavujeme vám ženy, ktoré vedia, že úprimne a zdravo veriť v seba a v svoje schopnosti je základný predpoklad úspechu. 

Predstavujeme vám ZUZANU KEMENÍKOVÚ, energickú Zemplínčanku, ktorá miluje rytmy španielskych tancov. Zuzka pracuje v spoločnosti Philip Morris. Za 20 rokov v tejto firme prešla mnohými rolami, od financií, dátových analýz, obchodno - finančného plánovania až po aktuálnu pozíciu produktového manažéra pre celé Slovensko. Zuzka hovorí, že vďaka dvom absolvovaným sebarozvojovým programom Autentického Leadershipu sa naučila zdravšie si vážiť samú seba a ZIK šaty jej v tom každý deň pomáhajú.

Zuzka má vo svojom šatníku niekoľko ZIK kúskov, z ktorých sme pár zvečnili na našom fotení. Prečítajte si náš rozhovor so Zuzkou a inšpirujte sa jej ZIK výberom.

 

  

 
Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?
Nepamätám si, že by som snívala o nejakom povolaní. Ja celkovo beriem život pragmaticky a pomerne málo snívam. 😀😀

Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 
Asi najlepšie sa cítim keď tancujem na párty, ideálne na španielske rytmy. To si viem užívať naplno, neriešim okolie, len si užívam hudbu a tanec. 
 
Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?
Za taký “hmatateľný” asi to, že som pred siedmimi rokmi s tromi deťmi sama zvládla cestu do Phoenixu. Najstarší syn mal desať, najmladšia dcéra jeden a pol roka a celá cesta, vrátane požičania auta a príchodu k mojej hosťovskej sestre (z čias štúdií)  trvala 25 hodín. 
Za taký “nehmatateľný” a o to viac dôležitý, považujem to, že som sa naučila vážiť si a ceniť si samú seba, vážiť si to, čo robím a ako to robím. Tým, že toto zdravé sebavedomie zo mňa vyžaruje, pozitívna energia sa mi vracia a som úspešná a akceptovaná v pracovnom, ale aj súkromnom živote. 
 
Čo naopak za svoj neúspech?
Priznám sa, že veľmi nepremýšľam nad svojim neúspechom. Avšak mám oblasť, na ktorej sa snažím v poslednej dobe pracovať a zatiaľ mám pred sebou ešte dlhú cestu. Keďže som matka troch detí, stále mám to mentálne nastavenie, že potrebujem všetko stíhať - deti, domácnosť a samozrejme prácu. Zabúdam pri tom na seba, na oddych a recharge. 
 
V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?
Myslím si, že sila ženskosti spočíva v tom, že aj keď je domácnosť a rodina práca na plný úväzok , tak my chceme viac. Vieme si to tak zariadiť, aby sme všetko stíhali a zvládli. 

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? 
Svojmu 20ročnému ja by som odkázala, že sebavedomie ti nikto nedodá ani tou najväčšou pochvalou. Sebavedomie získaš až keď budeš skutočne a úprimne veriť v seba a svoje kvality. 
 
Ďakujeme krásne, Zuzka, za Tvoj čas, podporu a príjemné chvíle pri fotení.🥰