ZIK MEDZI ŽENAMI - EVA ŠTEFANKOVÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠

Tento seriál nemôžeme začať nikým iným, ako EVOU ŠTEFANKOVOU, zakladateľkou centra osobného rozvoja LeadINcenter, spoluautorkou medzinárodne úspešného konceptu pre lídrov, psychologičkou, sprievodkyňou transformácie, matkou a ženou, ktorá je vďačná za svoj život.

Začíname Evkou, pretože práve ona bola tá osoba, vďaka ktorej som ja, Mariana (zakladateľka značky ZIK), pochopila, že nemožné neexistuje. Pretože v Evkinom autorskom transformačnom programe Autentického leadershipu som uverila tomu, že aj bez dizajnérskej školy a minulosti môžem začať budovať vlastný biznis v módnej brandži. Pretože aj vďaka Evke dnes čítate tieto riadky.⁠⁠

Nižšie nájdete rozhovor s touto inšpiratívnou ženou, ktorá ZIK nosí, žije, aj hlása.

 

Čím si chcela byť, keď si mala 10 rokov?

Spolupracovníčka Davida Attenborougha.:-)

 

Kedy/kde sa cítiš najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 

V podstate stále. Nech som kdekoľvek, s kýmkoľvek, som taká, aká som. Možno iný odtieň v rôznych situáciách, ale stále môj. Mimoriadne si užívam, keď som medzi deťmi. Fascinuje ma ich spontánnosť, hravosť, zvedavosť. Keď som s nimi, stanem sa jednou z nich. Sú to pre mňa vzácne chvíle.

 

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Je viac vecí, ktoré mi v tejto súvislosti napadajú. Ale čo je najväčší úspech? Hm... Za úspech pokladám to, že môj biznis funguje a rastie na základe referencie spokojných klientov. Aj to, že mám skvelých ľudí v tíme a robíme to, čo nás baví a dáva nám zmysel. Ako úspech vnímam (a som za to veľmi vďačná) aj môj vzťah s mojou už dospelou dcérou Fridou, s mojimi rodičmi, aj s bývalým manželom. Vedela by som ešte pokračovať, keďže pri písaní týchto slov pociťujem veľkú vďačnosť za všetko, čo mám.

 

Čo naopak za svoj neúspech?

Viac vecí mi nevyšlo tak, ako som chcela. Aj v podnikaní, aj v súkromí. Nepokladám to však za neúspech, lebo mi tie „nezdary“ v konečnom dôsledku priniesli do života nové, lepšie veci, než som si vedela „v pôvodnom scenári“ predstaviť.

 

V čom podľa Teba spočíva sila ženskosti?

Jednoznačne v poznaní a akceptácii seba - z nich prameni aj naša vnútorná sila a spokojnosť so sebou. Potom aj naše autentické sebavyjadrenie: ako sa správame, čo si obliekame – farby, štýly a pod.

 

Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Teba?

Mojou veľkou inšpiráciou bola Freda Killeen, ktorá ma učila anglicky – Írska misionárka, pianistka, po ktorej som pomenovala aj moju dcéru. Veľmi ma inšpiruje aj Sandra Epstein, moja mentorka, vedkyňa, koučka, ale aj niektoré moje klientky, úspešné biznis ženy, ktoré úprimne na sebe pracujú, sú silné, vplyvné, ale ostali pokorné zároveň.

Čo by si dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? 

Aby som žila s odvahou a vierou v seba, vo svoj úspech. Žila naplno, ale s ohľadom na svoju rovnováhu. Aby som sa držala ľudí, s ktorými sa dá vytvárať vzájomná prosperita a púšťala s ľahkosťou všetko, čo jej neslúži.

 

Ďakujeme za rozhovor, Evka.

 

ŠATY S VÝSTRIHOM

KOŠEĽOVÉ ŠATY S CÍPOVOU SUKŇOU 3/4 RUKÁV

KIMONOVÉ ŠATY S KRÁTKYM RUKÁVOM