ZIK MEDZI ŽENAMI - ANDREA NAGYOVÁ

ZIK MEDZI ŽENAMI

Predstavujeme vám ženy, ktoré nás v ZIK-u inšpirujú. ⁠Ktoré vedia, aké to je, vyjednávať podmienky a záujmy firmy v prevažne mužskom svete a vedia, aké to je, uplatniť sa v zahraničí. Predstavujeme vám ženy, ktoré si vedia priznať, že ani po všetkom, čo v živote dokázali, asi nepoznajú všetky svoje silné stránky. Predstavujeme vám ženy, ktoré vedia byť korektné a férové bez kompromisov.

Predstavujeme vám ANDREU NAGYOVÚ, sestru, kamarátku, kolegyňu, ktorá celú svoju profesionálnu kariéru venovala vyjednávaniu v logistike. Andrea má rada prírodu a pobyt v lese, aj pri mori. Miluje topánky a kabelky, aj keď väčšinu z nich zvyčajne nevynosí.:-) A samozrejme, je fanúšička ZIKu a má vo svojom šatníku už niekoľko kúskov, z ktorých päť sme zvečnili na našom fotení.

 
 
Prečítajte si rozhovor s Andreou na naše tradičné otázky:

Čím ste chceli byť, keď ste mali 10 rokov?
Právnička, alebo vyšetrovateľka, ako v Dempsey and Makepeace.:-)
 
Kedy/kde sa cítite najlepšie vo svojej koži/sama sebou? 
S partnerom, s rodinou, s priateľmi na potulkách v prírode.
 
Čo považujete za svoj doterajší najväčší úspech?
To, ako a kam som došla za ostatných 15 rokov, v osobnom aj profesionálnom živote. Vždy sa snažím byť korektná a férová a nemyslím, že som musela robiť nejaké kompromisy, ktoré by som spätne ľutovala. 
 
Čo naopak za svoj neúspech?
Toto je moc osobné, ale zo spätnej väzby od okolia mám pocit, že sa podceňujem a nepoznám svoje silne stránky.
 
V čom podľa Vás spočíva sila ženskosti?
Iný pohlaď na vec a iný prístup k riešeniam. Praktickejší a schodnejší pre všetkých zúčastnených, menej jednostranný. My ženy vždy hľadáme, ako uspokojiť všetkých, alebo aspoň väčšinu. 
 
Ktoré ženy inšpirujú/inšpirovali Vás?
Neviem, čii je to presne inspirácia, ale veľmi obdivujem našu pani prezidentku. Taktiež sledujem ženy v médiách, ktoré sa neboja pýtať nepríjemné otázky ako Zuzana Kovačič Hanzelová, alebo Monika Tódova, ktorá vie úplne nekonfliktným a neutrálnym spôsobom viesť debatu na veľmi ťažké témy. Sledujem aj podcast Kataríny Strýčkovej V ženskom rode alebo Fitshaker podcast, kde ma zaujímajú alternatívne životné štýly, debaty o joge, ajurvéde, atď. 

Čo by ste dnes odkázala svojmu 20ročnému ja? 
Celý svet nesleduje Tvoje chyby a neúspechy, bez pokusu sa nikam neposunieš, stres a strach je zbytočný. Je toho celkom dosť, vedela by som pokračovať.:-)
 
Ďakujeme krásne, Andrejka, za Váš čas, fotenie a hlavne podporu a priazeň.
Pozrite si Andrein ZIK šatník: