Spoznajte naše materiály

Na našich materiáloch si dávame záležať a snažíme sa spolupracovať s tými najlepšími dodávateľmi. Spoznajte naše materiály, aby ste vedeli, z čoho šijeme naše ZIK kúsky.

1. BAVLNENÝ SATÉN

Táto bavlna z Talianska a Holandska je našou vernou stálicou a máte ju veľmi rady. My tiež! Keďže okrem 97% bavlny obsahuje aj 3% elastanu, veľmi ľahko sa poddá postave a poskytuje mnoho komfortu pri nosení. V našom internom slovníku ju nazývame aj ,,bavlnený satén", keďže na dotyk je veľmi príjemná a jemná. Jej jemný odlesk dodáva ZIK šatám eleganciu, čo však nevylučuje, že sa nedajú nosiť aj v bežné pracovné, či voľné dni. 

V našej ponuke ju nájdete celoročne. Je vhodná do každého ročného obdobia a mnoho našich modelov v nej lichotivo drží svoj tvar a podčiarkuje strih. V zime pôsobí hrejivo a spolu so základnými kúskami šatníku sa dá jednoducho vrstviť. Rovnako obľúbená je aj v lete práve vďaka jej priedušnosti a termoregulácii. Napríklad šaty s nariaseným rolákovým výstrihom s bavlneným saténom veľmi ladia.

Aktuálne sa v našej ponuke nachádzajú tieto farby: cyklamenová, mrkvová, horčicovožltá, béžová, petrolejová, biela, svetlosivá, čokohnedá, kráľovská modrá, tmavosivá a čierna.

 

2. BAVLNENÝ POPELÍN 

S príchodom jesenných noviniek pribudol do našej zbierky materiálov aj bavlnený popelín. Je to husto tkaná látka, ktorá je známa svojou jemnosťou na dotyk a zároveň dostatočnou pevnosťou. Príjemne sa nosí, je ľahký a padavý, i keď sa viacej krčí. Pri žehliacej doske sa vám však odmení - žehlí sa veľmi ľahko. Využíva sa ako odevná látka na šitie košiel, sukní a šiat, preto sme neváhali ani chvíľu a vytvorili z neho niekoľko ikonických ZIK kúskov. V našej ponuke z neho nájdete košeľové šaty s obdĺžnikovou sukňou, šaty so stojačikom a rázporkami, či topy s viazaním. 

A farebnú škálu máme naozaj bohatú! K dispozícii sú tieto farby: sivobéžová, tmavopetrolejová, petrolejová, azúrovomodrá, zelená, žiarivá červená, vínová, fuchsiová, fialová a čierna.

 

3. VISKÓZA

Viskóza sa v našich skladových zásobách nachádza už od minulého roku, avšak až teraz si našla svoj lichotivý model. Vybrali sme ju pre šaty s godetmi, vďaka čomu sú krásne padavé, splývavé a stanú sa vašou druhou kožou. Mnohí z nás ju možno považujeme za letný materiál, pritom je vhodná aj na nosenie počas chladnejších mesiacov. Jej vlastnosti sú podobné bavlne a na omak pôsobí veľmi mäkko a príjemne. Starostlivosť o ňu nie je náročná, najviac sa vám odvďačí ak ju budete prať na krátkom a šetrnom programe a žehliť na nižšej teplote. V našom zložení sa okrem 97% viskózy nachádza aj 3% elastan, ktorý jej dodáva jemnú pružnosť.

Nás si svojím šarmom úplne získala a v ponuke máme tieto farby: olivovo zelená, horčivovožltá, sivobéžová, bledoružová a vínovočervená.

 

4. VISKÓZNY ÚPLET 

Ako iste viete, v našej ponuke nájdete aj šaty z úpletu - vďačný materiál na zimu, ktorý sa príjemne nosí a zároveň hreje. Je to látka, ktorá je pletená a jej charakteristický znak je elastickosť a pružnosť. Náš úplet jej obojlícny, čiže obe jeho strany vyzerajú rovnako. ZIK šaty sú teda pekné nielen zvonka, ale aj zvnútra. Vďaka zloženiu  60 % viskóza, 35 % polyester, 5 % elastan  sa stáva mäkkým a nenáročným materiálom, ktorý nie je potreba žehliť.

Naše hrejivé ZIK modely z úpletu si môžete vybrať v nasledujúcich farbách: vínovo červená, cyklamenová, tmavá staroružová, petrolejová, svetlotyrkysová, tyrkysová, fľaškovozelená, sivozelená, kráľovská modrá, čierna, hnedosivá a sivozelená.